A bejegyzés írásához be kell jelentkeznie!
RegisztrációKedves Kálmán! Hosszú évek óta nagy megelégedettséggel használom PDTDI motorban terméküket, elsősorban a pirosat (igaz, azt 1,5x-esen), e vendégkönyvbe is többször kommenteltem már. Az ok, amiért most megint írok, még egy régebbi kérdésemhez nyúlik vissza: unokatestvérem 1.5 dCi-jénél (Delphi) kellett a múltkoriban porlasztókat cserélni + azt hiszem, szivattyút is, nyilván horror volt a számla. Az autóban kb. 120E km volt, utolsó kb. 20E-en kapott Spurit. Akkor az autószerelő olyan mélyen elültette unokatesóm fejében, hogy MINDENNEMŰ üzemanyagadalék hígítja a gázolajat s így csökkenti annak kenőképességét, hogy még mindig azt mondja, a spuri igencsak hozzájárult a meghibásodáshoz. (Elismerve persze azt is, hogy a Delphi rendszer igencsak "érzékeny", hogy finoman fejezzem ki magam.) Én mondtam neki, hogy ez a terméknem rontja, hanem a gyártó ígérete szerint épphogy javítja a kenőképességet, de nehezen tűnik meggyőzhetőnek. (Azóta 2T-zik, biztos, ami biztos alapon.)
Milyen elven működik a spuri plusz kenőhatása, meg lehet ezt tudni? Elsősorban a befecskendező és nagy nyomást előállító rendszerre gondolok, nem a hengertérre. Mert a Spuri elég "híg", így biztosan nem a viszkozitáshoz köthető a kenőhatás (ha az ember pl. a 2T olajokhoz hasonlítja úgy "érzésre":)? Köszönettel: Bálint
Milyen elven működik a spuri plusz kenőhatása, meg lehet ezt tudni? Elsősorban a befecskendező és nagy nyomást előállító rendszerre gondolok, nem a hengertérre. Mert a Spuri elég "híg", így biztosan nem a viszkozitáshoz köthető a kenőhatás (ha az ember pl. a 2T olajokhoz hasonlítja úgy "érzésre":)? Köszönettel: Bálint
Legutóbbi hozzászólások