A bejegyzés írásához be kell jelentkeznie!
RegisztrációBár nem egészen idevág, de ha megengedig, akkor az E85-tel kapcsolatban lenne pár kérdésem.
Az én autóm nincs átalakítva erre az üzemanyagra (nincs benne a befecskandezési idő növeléséhez a kütyü), de kipróbáltam és 50-50 % E85 - 95 benzin keverékével, na meg 1,5 dl Spurival tökéletesen megy! A fogyasztás annyi, mint csak 95 + Spurival, a teljesítmény pedig nőt. Több emberrel beszéltem, s leegyszerüsítve ezen dolgok miatt ellenezték (persze mindegyiknek érdeke volt, mert az egyik a kütyüt beszerelő autószerelő, a másik pedig a szakszervíz volt 🙂 )
- tönkreteszi (teheti) a gumi/műanyag alkatrészeket, jobban korrodálja a fém részeket (Igaz ez? S ha igen, akkor védelmet tud nyújtani a Spuri?)
- szárazabb üzemanyagnak számít, ezért jobbna kopik a motor (Ha ez igaz is, gondolom erre mindenképen megoldás lehet a Spuri! Nem?)
- Kisebb energiatartalom (2/3) = nagyobb fogyasztás (Ezt nem tapasztaltam, talán a Spurinak köszönhető, vagy szerencsém van?)
- A reggeli hidegindítás úgyan nem gond, mert pöccre indul, de ha nem lépek oda 2x, 3x indulás előtt (kb. 3-4000-ig felpörgetve), akkor alapjáratról lefullad, s csak második indításra üzemkés (gondolom ekkor építi fel az elektronika az adagolási mátrixot...)
- Érdemes kipróbálni a tele tank E85-öt Spurival, vagy az átalakítás nélkül már tényleg veszélyes?
A kocsi egyébként egy 2000-es évjáratú Seat Ibiza 1.4 16V.
Az én autóm nincs átalakítva erre az üzemanyagra (nincs benne a befecskandezési idő növeléséhez a kütyü), de kipróbáltam és 50-50 % E85 - 95 benzin keverékével, na meg 1,5 dl Spurival tökéletesen megy! A fogyasztás annyi, mint csak 95 + Spurival, a teljesítmény pedig nőt. Több emberrel beszéltem, s leegyszerüsítve ezen dolgok miatt ellenezték (persze mindegyiknek érdeke volt, mert az egyik a kütyüt beszerelő autószerelő, a másik pedig a szakszervíz volt 🙂 )
- tönkreteszi (teheti) a gumi/műanyag alkatrészeket, jobban korrodálja a fém részeket (Igaz ez? S ha igen, akkor védelmet tud nyújtani a Spuri?)
- szárazabb üzemanyagnak számít, ezért jobbna kopik a motor (Ha ez igaz is, gondolom erre mindenképen megoldás lehet a Spuri! Nem?)
- Kisebb energiatartalom (2/3) = nagyobb fogyasztás (Ezt nem tapasztaltam, talán a Spurinak köszönhető, vagy szerencsém van?)
- A reggeli hidegindítás úgyan nem gond, mert pöccre indul, de ha nem lépek oda 2x, 3x indulás előtt (kb. 3-4000-ig felpörgetve), akkor alapjáratról lefullad, s csak második indításra üzemkés (gondolom ekkor építi fel az elektronika az adagolási mátrixot...)
- Érdemes kipróbálni a tele tank E85-öt Spurival, vagy az átalakítás nélkül már tényleg veszélyes?
A kocsi egyébként egy 2000-es évjáratú Seat Ibiza 1.4 16V.
Legutóbbi hozzászólások