A bejegyzés írásához be kell jelentkeznie!
RegisztrációÜdvözlöm!
Köszönöm a tájékoztatást. Volna egy más jellegű kérdésem, 19 éves Suzuki Wagoner van szó. Valószínű, a dugattyú gyűrű valamelyik hengerben be van ragadva, mert fogy az olaj, de nem füstöl annyira még. 2000 Km /0.8 dl utántöltés szükséges. Gondoltunk a szelepszár szimeringekre is, de a másik autónk füstölt nagyon, (az is Wagoner) és az is ette az olajat. Ott két hengernél be volt kokszolódva, ragadva a gyűrűk, de mivel meg lett bontva hengerfej felújítás, gyűrűk cserével ez megoldott. Kérdésem: van e olyan hatékony adalék, ami a beragadt gyűrűket oldja, károsodást nem okoz a motor szerkezetében, aminek következtében nem kell ekkora generált csinálni. Még annyit, olajcsere után, Metabond adalékot tőltöttem az olajba, gondolván jobb hatékonysága lesz a motornak. Szerintem utána kezdett fogyni a motorolaj, de ez nem biztos. Előre is köszönöm válaszát,
Tisztelettel: T. István
Köszönöm a tájékoztatást. Volna egy más jellegű kérdésem, 19 éves Suzuki Wagoner van szó. Valószínű, a dugattyú gyűrű valamelyik hengerben be van ragadva, mert fogy az olaj, de nem füstöl annyira még. 2000 Km /0.8 dl utántöltés szükséges. Gondoltunk a szelepszár szimeringekre is, de a másik autónk füstölt nagyon, (az is Wagoner) és az is ette az olajat. Ott két hengernél be volt kokszolódva, ragadva a gyűrűk, de mivel meg lett bontva hengerfej felújítás, gyűrűk cserével ez megoldott. Kérdésem: van e olyan hatékony adalék, ami a beragadt gyűrűket oldja, károsodást nem okoz a motor szerkezetében, aminek következtében nem kell ekkora generált csinálni. Még annyit, olajcsere után, Metabond adalékot tőltöttem az olajba, gondolván jobb hatékonysága lesz a motornak. Szerintem utána kezdett fogyni a motorolaj, de ez nem biztos. Előre is köszönöm válaszát,
Tisztelettel: T. István
Legutóbbi hozzászólások