A bejegyzés írásához be kell jelentkeznie!
RegisztrációJó régen írtam! Azóta egy BMW 330d típusú autóm van, 2013-as évjárat, ez már az F31 széria, N57D30A motorkóddal, magasnyomású rendszerrel.
Most kezdtem el tankolni a spurit a MOL gázolajhoz.
Kérdésem, hogy ezen n57-es motorkódú motorokkal van valami tapasztalatuk a befecskendezőrendszert illetően? Használ nekik a spuri vagy kevésbé ajánlott?
(A kötelező lánccserén és csapágysor cserén túl vagyok, de az üzemanyagrendszert is szeretném megóvni).
Hallok sokszor olyan véleményeket, hogy vigyázni kell az ilyen adalékkal, mert a porlasztócsúcs vége el tud kormolódni, meg hogy inkább tisztít és nem ken, a benzinesekhez ajánlott, de a dieselnél kevésbé, inkább télen javallt a használata a gázolaj dermedése miatt.
Új egr és szívósor van az autón, ezt a BMW csinálta meg "gariancia körében" (kigyulladás elleni védelem).
Köszönöm előre is szíves véleményét, tájékoztatását.
Üdvözlettel,
M. Dániel
Most kezdtem el tankolni a spurit a MOL gázolajhoz.
Kérdésem, hogy ezen n57-es motorkódú motorokkal van valami tapasztalatuk a befecskendezőrendszert illetően? Használ nekik a spuri vagy kevésbé ajánlott?
(A kötelező lánccserén és csapágysor cserén túl vagyok, de az üzemanyagrendszert is szeretném megóvni).
Hallok sokszor olyan véleményeket, hogy vigyázni kell az ilyen adalékkal, mert a porlasztócsúcs vége el tud kormolódni, meg hogy inkább tisztít és nem ken, a benzinesekhez ajánlott, de a dieselnél kevésbé, inkább télen javallt a használata a gázolaj dermedése miatt.
Új egr és szívósor van az autón, ezt a BMW csinálta meg "gariancia körében" (kigyulladás elleni védelem).
Köszönöm előre is szíves véleményét, tájékoztatását.
Üdvözlettel,
M. Dániel
Legutóbbi hozzászólások