A bejegyzés írásához be kell jelentkeznie!
RegisztrációKedves Spuri,
A Renault Megane Classic 1.4 16V (2003) autónkba kezdtem el használni a piros Spurit az ajánlott mennyiségben. Az első adalékkal kiegészített teletankolás után, a motor hangja mondhatni „azonnal" megváltozott, halkabb lett és érzésre egyenletesebben járt. (A családból más is észrevette, tehát nem valószínű, hogy az önámítás csapdájába estem volna.)
Nem vártam az első pár tankolástól semmilyen kiugró változást, úgy voltam vele, hogy majd a 4-5. tankolás után elkezdem mérni a fogyasztást, de közben előjött egy probléma: kb. a tank felénél az autó elkezdett nehezen indulni, azaz 3-4 alkalommal rá kellett indítani mielőtt ténylegesen beindult a motor. Az is érdekes volt, hogy nem mindig csinálta ezt és teljesen mindegy volt, hogy az időjárás hidegebb vagy melegebb volt, vagy éppen futott már aznap vagy nem.
Az akkumulátor és a generátor is ki lettek mérve, az értékek jók voltak, tehát sokkal inkább arra gondoltam, hogy - a 120.000km-es nagyszerviz előtt állva - talán gyertya, talán a benzinszűrő vagy a benzinpumpa, esetleg a benzin minősége lehet a ludas, ezért úgy döntöttem nem foglalkozom a szerviz előtt már a dologgal.
A szerviz megtörtént, az összes szűrő, olaj/folyadék, vezérmű és még egy-két dolog ki lett cserélve, valamint újra tele lett tankolva (MOL) és ismét Spurival kiegészítve, de a probléma kb. minden 4-5. indításnál előjön.
A régi üzemanyagszűrőből nem normális színű benzin folyt ki a csernél, hanem annál sokkal sötétebb, sötétszürke, már-már feketés folyadék, melyre a szerelő is rácsodálkozott. Az indítási nehézség szintjén a benzinpumpára nem gyanakodott.
(Arra időközben rájöttem, hogy ha az első indításnál nem indul be a motor, akkor érdemes egyszer a gyújtást ráadni, kicsit várni, levenni, majd újra megpróbálni indítani és ez a módszer mindeddig bevált.)
A Spurit közvetlenül a nagyszerviz előtt egy telitankolásnál használtuk, most a szerviz után van benne a második tank benzin Spurival.
Mivel az esetek döntő többségében mindig ugyanott tankolunk, illetve a Spurin kívül soha nem használtunk mást az autóban, ezért érdekelne, hogy futottak már vajon bele ilyen problémába. Ha esetleg nem, mit gondol, vajon mi lehet a hiba forrása?
Köszönettel,
M. Szabolcs
A Renault Megane Classic 1.4 16V (2003) autónkba kezdtem el használni a piros Spurit az ajánlott mennyiségben. Az első adalékkal kiegészített teletankolás után, a motor hangja mondhatni „azonnal" megváltozott, halkabb lett és érzésre egyenletesebben járt. (A családból más is észrevette, tehát nem valószínű, hogy az önámítás csapdájába estem volna.)
Nem vártam az első pár tankolástól semmilyen kiugró változást, úgy voltam vele, hogy majd a 4-5. tankolás után elkezdem mérni a fogyasztást, de közben előjött egy probléma: kb. a tank felénél az autó elkezdett nehezen indulni, azaz 3-4 alkalommal rá kellett indítani mielőtt ténylegesen beindult a motor. Az is érdekes volt, hogy nem mindig csinálta ezt és teljesen mindegy volt, hogy az időjárás hidegebb vagy melegebb volt, vagy éppen futott már aznap vagy nem.
Az akkumulátor és a generátor is ki lettek mérve, az értékek jók voltak, tehát sokkal inkább arra gondoltam, hogy - a 120.000km-es nagyszerviz előtt állva - talán gyertya, talán a benzinszűrő vagy a benzinpumpa, esetleg a benzin minősége lehet a ludas, ezért úgy döntöttem nem foglalkozom a szerviz előtt már a dologgal.
A szerviz megtörtént, az összes szűrő, olaj/folyadék, vezérmű és még egy-két dolog ki lett cserélve, valamint újra tele lett tankolva (MOL) és ismét Spurival kiegészítve, de a probléma kb. minden 4-5. indításnál előjön.
A régi üzemanyagszűrőből nem normális színű benzin folyt ki a csernél, hanem annál sokkal sötétebb, sötétszürke, már-már feketés folyadék, melyre a szerelő is rácsodálkozott. Az indítási nehézség szintjén a benzinpumpára nem gyanakodott.
(Arra időközben rájöttem, hogy ha az első indításnál nem indul be a motor, akkor érdemes egyszer a gyújtást ráadni, kicsit várni, levenni, majd újra megpróbálni indítani és ez a módszer mindeddig bevált.)
A Spurit közvetlenül a nagyszerviz előtt egy telitankolásnál használtuk, most a szerviz után van benne a második tank benzin Spurival.
Mivel az esetek döntő többségében mindig ugyanott tankolunk, illetve a Spurin kívül soha nem használtunk mást az autóban, ezért érdekelne, hogy futottak már vajon bele ilyen problémába. Ha esetleg nem, mit gondol, vajon mi lehet a hiba forrása?
Köszönettel,
M. Szabolcs
Legutóbbi hozzászólások