Barion Pixel

Vendégkönyv

A bejegyzés írásához be kell jelentkeznie!

Regisztráció
K. Zsolt K. Zsolt írta ekkor 2023.03.20. 09:57
Köszönöm, valóban informatív választ kaptam. Közben már a vendégkönyvben is böngészgettem. Mindenképp használni fogom vagy a piros vagy a fullosabb védelemért a kék adalékot, 1.5 blue dci daciaba. Jelenleg a 20ezer km alatt 2-3 alkalommal tankoltam prémium gázolajat, még nem lehet nagy gond…

De akkor innentől sima gázolaj, és spuri. Olvastam, hogy itthon a MOL alap gázolaj a legmegfelelőbb erre. Lakhelyemet tekintve tudnék Ausztriában is tankolni, allitólag jobb, mint a hazai gázolaj. Erről van valamilyen információja?
Emellett szeretnék kérdezni egy vezetéstechnikai kérdést, mivel az olvasottak alapján úgy vettem észre helytállóak az információi e téren is. Szóval a dacia előtt egy 2000es évjaratu polo 1.4 pdtdi-m volt. Nem pörgősen jartam vele, inkább alacsony fordulatokon, 370 ezer km-el adtam el, teljesen bontatlanul, porlasztók, turbo, minden.
A dacia esetében azt az infót kaptam, mivel modern diesel, hogy pörgősebben kellene használni. 2500-2800-ig forgatni váltás előtt. Nem figyelembe venni a váltás jelzőt (1750-es fordulaton már kéri a következő fokozatot, igy 1250-re esik vissza) Országúton 90-100 körül csak 5. ben járni ( 6. ban a 90km/h, 1500 as fordulat )6. csak autópálya 100-110 tol felfelé.
Mindez a legnagyobb mértékben a lerakódások, korom, koksz csökkentés érdekében amit az alacsony fordulatszámon való használat okoz. Elég fura nekem így használni a dieselt, polot sem így használtam.
Az a kérdésem, hogy a fenti “ használati utasítás” valóban helytálló lehet? Ezenkivül, ha használom a spurit akkor is kerülnöm kell az alacsonyabb fordulatszámokat, vagy az adalékkal a lerakodasoktól védve van a gép az alacsonyabb fordulatszámokon is?
Nyilván nem olyan alacsony számokról beszélek, ahol terhelem a motort, vagy a hajtásnak káros már.
Köszönöm a választ előre is!
Kérjük várjon...

×
Kosaram
A kosár üres.
Töltse meg kosarát
Vásárlás
Ft
A szállítás és az adók újra kiszámításra kerülhetnek a pénztárnál.
Ft