A bejegyzés írásához be kell jelentkeznie!
RegisztrációÜdvözlöm !
Imre vagyok Székesfehérvárról .
Nyár elején indulnánk egy hosszú 2-3 hetes Görög túrára az öreg vasammal . Az autó 1986-os Dodge Caravan 2.6 Benzin,Hemi hengerfejes ,alacsony kompessziójú ,hosszú löketű ,karburátoros Mitshubishi 4g54 -es Astron méltán világhírtelen példány..összetársítva egy 3 sebességes autómata váltóval,hogy a maradék elrő egy része is menjen a levesbe .Az előgyújtása "hallgatózós tipus",nincs elektronika sem kopogásszenzor..ez okoz egy kis dilemmát.
Mivel kb 4-5000km a tervezett táv magyar ,szerb,esetleg macedón majd görög üzemanyagokkal ,kérdés az lenne mire álljak rá ? 95-98 Gyári kézikönyben 87 oktán vagy magasabb 🙂 Ezt elég nehéz alulmúlni..kb bármi ami éghető . Az előgyújtást od állítom a 13-as csillagvillás compúterrel ahová szeretném ,csak nehezen tudom útközben "programozni" ..
Végig Spuriznám az utat ,pirossal-kékkel amelyik jobban megfelel kérdés az hogy melyiket és milyen üzemenyagba öntsem. Elég-e a 95-re ráállnom vagy ha van 98-as akkor arra ? Lesz minden ,autópálya ,hegyek,ritka levegő,forróság,szerpentin,kecskék.
Mivel "csak" 5 tankolást terveztem kb 500L ha ez idő alatt megtakarítás vagy erőtöbblet jön létre mindegyiknek örülnék..a motor szemre nagyon tisztán dolgzik,párszáz kilóméter után is alig látszik valami a papírzsebkendőn ha megtörlöm a kipufogóvéget. Ha még tisztább lesz és az első 2 feltétel nem teljesül akkor is jól fogom magam érezni.
Köszönöm ha elolvasta ezt az időrabló és nem teljesen értelmes kérdést .
Imre
Imre vagyok Székesfehérvárról .
Nyár elején indulnánk egy hosszú 2-3 hetes Görög túrára az öreg vasammal . Az autó 1986-os Dodge Caravan 2.6 Benzin,Hemi hengerfejes ,alacsony kompessziójú ,hosszú löketű ,karburátoros Mitshubishi 4g54 -es Astron méltán világhírtelen példány..összetársítva egy 3 sebességes autómata váltóval,hogy a maradék elrő egy része is menjen a levesbe .Az előgyújtása "hallgatózós tipus",nincs elektronika sem kopogásszenzor..ez okoz egy kis dilemmát.
Mivel kb 4-5000km a tervezett táv magyar ,szerb,esetleg macedón majd görög üzemanyagokkal ,kérdés az lenne mire álljak rá ? 95-98 Gyári kézikönyben 87 oktán vagy magasabb 🙂 Ezt elég nehéz alulmúlni..kb bármi ami éghető . Az előgyújtást od állítom a 13-as csillagvillás compúterrel ahová szeretném ,csak nehezen tudom útközben "programozni" ..
Végig Spuriznám az utat ,pirossal-kékkel amelyik jobban megfelel kérdés az hogy melyiket és milyen üzemenyagba öntsem. Elég-e a 95-re ráállnom vagy ha van 98-as akkor arra ? Lesz minden ,autópálya ,hegyek,ritka levegő,forróság,szerpentin,kecskék.
Mivel "csak" 5 tankolást terveztem kb 500L ha ez idő alatt megtakarítás vagy erőtöbblet jön létre mindegyiknek örülnék..a motor szemre nagyon tisztán dolgzik,párszáz kilóméter után is alig látszik valami a papírzsebkendőn ha megtörlöm a kipufogóvéget. Ha még tisztább lesz és az első 2 feltétel nem teljesül akkor is jól fogom magam érezni.
Köszönöm ha elolvasta ezt az időrabló és nem teljesen értelmes kérdést .
Imre
Legutóbbi hozzászólások