A bejegyzés írásához be kell jelentkeznie!
RegisztrációÜdv ! Írtam egy nagyon hosszú novellát kb 2 hónapja ,de sajnos nem jelent meg 🙂 Eindultunk az öreg 86-os Dodge Caravnnal Görögországba . Jelentem a 4600km-es út alatt az ég világon semmi nem történt ...1500km Lefkadáig ,ott helyben kb 500km-t autóztunk majd átmentünk Kefalóniára ahol kb 1100 km-t mentünk..majd haza ismét 1500....Az 1600-km-ből kb 1000 volt a húzós 10-15% emelkedők,lejtők stb...ott azért a fogyasztás "picit" megnőtt . De alapvetően 11L-es átlagfogyasztással megjártuk az egészet .Rengetegszer voltunk 1000m felett a csúcs 1617m volt . Végig piros spurival haladtunk . Ahhoz képest hogy 1980 elötti motor ,karbival ,3 sebességes autómata váltóval és kb 1800kg-os súly mellet haladtunk . 5 teli tank elég volt kb 505 Liter. egy piros nagy spuri betakarta az utat. A gyertyák gönyörűek ,az autó a gyári adat alatt min. 1-1,5L-el fogyasztott . Szerintem autópályán 9-9.5 Volt ,a szerpentineken ez felment 13-14 L-re de olyan helyeken mentünk ahol igazából gyalog alig tudtam felmenni . Melegedési gond semmi,a tanácsát megfogadva végig 95-ös ,semmi extra ...A kipufogóvégnél egy fehér papírral megtörölve is tiszta marad a papír ,semmi korom . A spórolásnak betett a görög 1.9 eurós benzin ,de szerencsére macedóniában 450 Ft környékén tudtunk tankolni 2x 110 Litert . Hogy spóroltunk -e bevallom nem tudom...,de igy 4600km-en ha csak 500 ft-os árral is számolok és 1l-el kevesebbet fogyasztott az 25300 FT mínusz az 1 flakon piros Spuri ára ... Most vissza kéne mennem spuri nélkül 🙂
Legutóbbi hozzászólások