A bejegyzés írásához be kell jelentkeznie!
RegisztrációKedves Szaki Kft!
Egy széria, minden átalakítástól mentes, 1996-os évjáratú 1.2-es Fiat Puntóban (75 le) kezdtem tesztelgetni az E85-öt. Kis tapasztalatom már van vele, mert egy másik kocsiban (Seat Ibiza 1.4) már próbálgattam.
Jelenleg csak pozitív hatásokat tapasztaltam (nagyobb nyomaték, csendesebb motor), bár így 20-30 fok C környéki külső hőmérséklet mellett még nem nagyon lehet beszélni hidegindításról. A széria Spurit eddig is használtam minden tankolásnál 0,2% arányban. Olvastam, hogy az E85-nél a hideg indításnál jobb a széria, viszont a JG2 adalékban több a kopáscsökkentő. Az is szerepel, hogy a gyújtást érdemes hozzáállítani az új üzemanyaghoz (mármint az E85-höz).
Jelenleg az 50-50%-os arányt tesztelem (egyenlőre Spuri nélkül), ha ez is működőképes, akkor megyek feljebb.
A kérdéseim a következők lennének:
- Van-e értelme kevernem a kétféle adalékot, vagy csak az egyiket használjam? Gondoltam, hogy a benzinhez a széria spurit, az E85-höz pedig a JG2-őt számolom, így 1 tank üzemanyaghoz (23 l 95-ös + 23 l E85) kevernék 0,5 dl széria, valamint 0,5 dl JG2 adalékot.
- Ha valamelyik keverési arány beválik, akkor érdemes-e állítani a gyújtáson, javít-e valamit egy ennyi idős autón egyéb átalakítás nélkül, illetve nem ront-e jelentősen, ha nem jutok E85-höz, csak sima 95-ös üzemanyaghoz?
- Ha igen, akkor azt bármelyik szervizben el tudják végezni, vagy valami speciális tudás/eszköz kell hozzá? Valami segítséget tudok-e nekik mondani (melyik paramétert milyen irányba állítsák, pl.: előgyújtás)? Vagy forduljak inkább egy tuningban jártas emberhez? (alapvetően nem a teljesítmény fokozása, hanem az olcsóbb üzemanyag a cél, persze akkor abból már szeretném kihozni a reális maximumot)
Remélem előbb-utóbb sikerül piacra dobni az E85-höz kifejlesztett adalékot is, bár olvastam, hogy ez nem Önökön múlik.
Előre is köszönöm válaszukat.
Egy széria, minden átalakítástól mentes, 1996-os évjáratú 1.2-es Fiat Puntóban (75 le) kezdtem tesztelgetni az E85-öt. Kis tapasztalatom már van vele, mert egy másik kocsiban (Seat Ibiza 1.4) már próbálgattam.
Jelenleg csak pozitív hatásokat tapasztaltam (nagyobb nyomaték, csendesebb motor), bár így 20-30 fok C környéki külső hőmérséklet mellett még nem nagyon lehet beszélni hidegindításról. A széria Spurit eddig is használtam minden tankolásnál 0,2% arányban. Olvastam, hogy az E85-nél a hideg indításnál jobb a széria, viszont a JG2 adalékban több a kopáscsökkentő. Az is szerepel, hogy a gyújtást érdemes hozzáállítani az új üzemanyaghoz (mármint az E85-höz).
Jelenleg az 50-50%-os arányt tesztelem (egyenlőre Spuri nélkül), ha ez is működőképes, akkor megyek feljebb.
A kérdéseim a következők lennének:
- Van-e értelme kevernem a kétféle adalékot, vagy csak az egyiket használjam? Gondoltam, hogy a benzinhez a széria spurit, az E85-höz pedig a JG2-őt számolom, így 1 tank üzemanyaghoz (23 l 95-ös + 23 l E85) kevernék 0,5 dl széria, valamint 0,5 dl JG2 adalékot.
- Ha valamelyik keverési arány beválik, akkor érdemes-e állítani a gyújtáson, javít-e valamit egy ennyi idős autón egyéb átalakítás nélkül, illetve nem ront-e jelentősen, ha nem jutok E85-höz, csak sima 95-ös üzemanyaghoz?
- Ha igen, akkor azt bármelyik szervizben el tudják végezni, vagy valami speciális tudás/eszköz kell hozzá? Valami segítséget tudok-e nekik mondani (melyik paramétert milyen irányba állítsák, pl.: előgyújtás)? Vagy forduljak inkább egy tuningban jártas emberhez? (alapvetően nem a teljesítmény fokozása, hanem az olcsóbb üzemanyag a cél, persze akkor abból már szeretném kihozni a reális maximumot)
Remélem előbb-utóbb sikerül piacra dobni az E85-höz kifejlesztett adalékot is, bár olvastam, hogy ez nem Önökön múlik.
Előre is köszönöm válaszukat.
Legutóbbi hozzászólások