A bejegyzés írásához be kell jelentkeznie!
Regisztráció1. Csak elegendő az egyik adalékot használni, a piros szériát.
2. Az előgyújtás szögét mindenképpen nagyobbra kell venni.
3. Az E85-ben 30% benzin már van, így a fele – fele túlzás, elég a 30%; elvileg tisztán is lehet menni az E85-el.
4. Ha nincs E85, akkor sincs baj a nagyobb előgyújtással, akkor JG-re kell váltani.
5. Ha profi a szerelő, nem gond néhány fokkal nagyobb előgyújtást adni; ahány motor, ahány benzinfajta, úgy kell állítani a paramétereket. A legprecízebb természetesen a nyomatékpad 100 fordulatonkénti tökéletes égésmisszióval. Bár az etanol becsapós a jó füstgáz miatt, így a teljesítményből dolgoznak ilyenkor.
Összegezve: azért nem terjedt el az E85, mert házilag nem lehet jelentős megtakarítást elérni, vagy ha igen, akkor a jármű tartóssága 20-30%-al rosszabbat mutat. Ez csak később, 100 ezer km után, tömítési – kipufogó szelep probléma, stb. Hasonlít az eset a biodízelre, vagy a hidegen sajtolt étolajra.
Remélem sikerült mindenre válaszolnom, ha nem keress nyugodtan!
Farkas Kálmán
2. Az előgyújtás szögét mindenképpen nagyobbra kell venni.
3. Az E85-ben 30% benzin már van, így a fele – fele túlzás, elég a 30%; elvileg tisztán is lehet menni az E85-el.
4. Ha nincs E85, akkor sincs baj a nagyobb előgyújtással, akkor JG-re kell váltani.
5. Ha profi a szerelő, nem gond néhány fokkal nagyobb előgyújtást adni; ahány motor, ahány benzinfajta, úgy kell állítani a paramétereket. A legprecízebb természetesen a nyomatékpad 100 fordulatonkénti tökéletes égésmisszióval. Bár az etanol becsapós a jó füstgáz miatt, így a teljesítményből dolgoznak ilyenkor.
Összegezve: azért nem terjedt el az E85, mert házilag nem lehet jelentős megtakarítást elérni, vagy ha igen, akkor a jármű tartóssága 20-30%-al rosszabbat mutat. Ez csak később, 100 ezer km után, tömítési – kipufogó szelep probléma, stb. Hasonlít az eset a biodízelre, vagy a hidegen sajtolt étolajra.
Remélem sikerült mindenre válaszolnom, ha nem keress nyugodtan!
Farkas Kálmán
Legutóbbi hozzászólások