A bejegyzés írásához be kell jelentkeznie!
RegisztrációNekem egy kicsit OFF kérdésem van.
Régóta gondolkozom az E85-ön, itt is tettem már fel ezzel kapcsolatban kérdéseket, elolvastam a cikkeket, s más oldalakon is utánanéztem.
Tudom, hogy jobb eredményt lehet elérni, ha az ember beépítteti vezérlőt, bár a legtöbb jármű megbirkózik az 50-50%-os aránnyal.
Próbálkozásaim voltak, 0,4% spuri bekeverésével. Teljesítmény, nyomaték és (természetesen) a fogyasztás is nőt...
Egyetlen dolog van, amitől félek, mégpedig az, hogy "száraz". Félek, hogy a 3 éves kocsim motorját hamar(abb) tönkretenné, elkoptatná.
Lehet erre megoldás, ha az üzemanyaghoz nem csak a spurit (piros), hanem egyéb adalékot, pl. a kétüteműekhez való "olajat" adagolom?
Ezzel összefér a spuri?
Nem tesz kárt a motorban a kétütemű adalék?
Bár az árát nem tudom, s lehet, hogy ezzel az adalékkal már drágább lenne az E85+Spuri+Adalék, mind a 95-ös benzin 🙂
Az egyik kocsiban mindenképpen szeretném kipróbálni. Van egy 3 éves Peugeot 307 SW, és egy 13 éves Fiat puntó.
Előre is köszönöm a segítséget.
Régóta gondolkozom az E85-ön, itt is tettem már fel ezzel kapcsolatban kérdéseket, elolvastam a cikkeket, s más oldalakon is utánanéztem.
Tudom, hogy jobb eredményt lehet elérni, ha az ember beépítteti vezérlőt, bár a legtöbb jármű megbirkózik az 50-50%-os aránnyal.
Próbálkozásaim voltak, 0,4% spuri bekeverésével. Teljesítmény, nyomaték és (természetesen) a fogyasztás is nőt...
Egyetlen dolog van, amitől félek, mégpedig az, hogy "száraz". Félek, hogy a 3 éves kocsim motorját hamar(abb) tönkretenné, elkoptatná.
Lehet erre megoldás, ha az üzemanyaghoz nem csak a spurit (piros), hanem egyéb adalékot, pl. a kétüteműekhez való "olajat" adagolom?
Ezzel összefér a spuri?
Nem tesz kárt a motorban a kétütemű adalék?
Bár az árát nem tudom, s lehet, hogy ezzel az adalékkal már drágább lenne az E85+Spuri+Adalék, mind a 95-ös benzin 🙂
Az egyik kocsiban mindenképpen szeretném kipróbálni. Van egy 3 éves Peugeot 307 SW, és egy 13 éves Fiat puntó.
Előre is köszönöm a segítséget.
Legutóbbi hozzászólások