A bejegyzés írásához be kell jelentkeznie!
RegisztrációTominak!
Alap 1dl-nél 1oktánt, de a tiszta belső felületk már 2-3 okttánt is jelent. Kisérletiről beszélünk. A motoroktánt pegig közelebb hozza a kisérletihez, ami az érdekes. Valamint van még az indítási oktán ami a spurinál fertelem így nem is írom le. A gyakorlatban ezek váltakozását érzitek, hiszen nincs felesleges szikra előtti égés. A legtöbb járműbe viszont 10-11körüli a sűrítési arány, tehát nem itt van a lényeg. Az oktánszámok nem jelentenek sokat csak néhány extra járműbe ahol az elektronika okosan állít mindent. És nemcsak a gyújtást, keverési arányt, hanem az egész levezénylést a motorban. Sportkocsik, versenyautó donorok tudják. De igazán egy Motec 8oo-asnál kezdődik a jó compjúter a régi iskola szerint. Ez kb. olyan 1millió körül van. Persze egy igazán jó versenymotor programozó pedig létszügséglet. Tehát a benzinek egyik jellemzője csak a kisérleti oktánszám! A többi paraméter ugyanolyan fontos manapság! Kopáscsőkkentők, habzásgátlás, gázosodás csökkentők, hőstabilizátorok, szekvenciális leválasztók, gyantásodás gátlók, hűtőgél komponensek, polirozást segítők /slicium-korund képzés/, jegesedés gátló, vízdiszpergátorok, oxigenátok, és még sok más fontos jellemző. Ha csupán az energia tartalmát vesszük az üzemanyagoknak, már sok az eltérés. Hihetetlen, de ha azt tudod hogy kétszer ugyanazt az üzemanyagot nem lehet előállítani! Csak akkor látnánk ha megszámolnánk egy kis részben a szén, hidrogén és az oxigén arányát atomi szinten. A molekula konfigurációt energia pályáiról nem is beszélve. Bocs a sok kifejtésből, de minden összefügg egymással. Üdv. Farkas Kálmán
Alap 1dl-nél 1oktánt, de a tiszta belső felületk már 2-3 okttánt is jelent. Kisérletiről beszélünk. A motoroktánt pegig közelebb hozza a kisérletihez, ami az érdekes. Valamint van még az indítási oktán ami a spurinál fertelem így nem is írom le. A gyakorlatban ezek váltakozását érzitek, hiszen nincs felesleges szikra előtti égés. A legtöbb járműbe viszont 10-11körüli a sűrítési arány, tehát nem itt van a lényeg. Az oktánszámok nem jelentenek sokat csak néhány extra járműbe ahol az elektronika okosan állít mindent. És nemcsak a gyújtást, keverési arányt, hanem az egész levezénylést a motorban. Sportkocsik, versenyautó donorok tudják. De igazán egy Motec 8oo-asnál kezdődik a jó compjúter a régi iskola szerint. Ez kb. olyan 1millió körül van. Persze egy igazán jó versenymotor programozó pedig létszügséglet. Tehát a benzinek egyik jellemzője csak a kisérleti oktánszám! A többi paraméter ugyanolyan fontos manapság! Kopáscsőkkentők, habzásgátlás, gázosodás csökkentők, hőstabilizátorok, szekvenciális leválasztók, gyantásodás gátlók, hűtőgél komponensek, polirozást segítők /slicium-korund képzés/, jegesedés gátló, vízdiszpergátorok, oxigenátok, és még sok más fontos jellemző. Ha csupán az energia tartalmát vesszük az üzemanyagoknak, már sok az eltérés. Hihetetlen, de ha azt tudod hogy kétszer ugyanazt az üzemanyagot nem lehet előállítani! Csak akkor látnánk ha megszámolnánk egy kis részben a szén, hidrogén és az oxigén arányát atomi szinten. A molekula konfigurációt energia pályáiról nem is beszélve. Bocs a sok kifejtésből, de minden összefügg egymással. Üdv. Farkas Kálmán
Legutóbbi hozzászólások