A bejegyzés írásához be kell jelentkeznie!
RegisztrációTisztelt Spuri Team, és Kedves Balatoni Úr!
És persze, jelenlegi és leendő SPURI felhasználók!!
Néhány mondatban szeretném megfolmazni 2 hónap alatt szerzett tapasztalataimat a Spuriról és annak kocsira kifejtett hatásairól.
A termékkel, ezelőtt két hónappal találkoztam, bevallom kíváncsian vettem meg az első flakonnal. Következő kérdésem az volt hogy is tudnám ezt LPG üzemű autómba hasznosítani?! (A boltban ahol vettem téves infók áradatát öntötték rám: 'Járjon addig benzinnel...' 🙂 )
Ekkor bátorkodtam a Balatoni urat felhívni és a segítségével sikerült a SPURIt bejuttatni a gázrendszerembe.
Csodát nem vártam a 'lötyitől', tekintve hogy az érintett gépjármű egy nagyon leharcolt 1300-as kocka LADA volt. Azonban egy kb. 400-500 km aktív Spuris furikázás után a 'tajgajáróm' egyszerűen megtáltosodott. A változást leginkább úgy tudnám jellemezni, hogy olyan mértékű volt az újdonság, mintha gáz helyett benzinnel üzemeltem volna. (az LPG tulajdonosok jól tudják miről is beszélek). Be kell valljam, fogyasztásom ugyanannyi maradt, de valami fantasztikus, hogy az autó előző állapotához képest mire képes, tekintve azt gyorsulás illetve végsebesség tekintetében. Az autó alapjárata egyenletesebb és a kipufogó koromfeketéből szépen lassan szürkeszínűvé vált.
A család másik nagy kedvence egy Renault 19-es 1,9es dízel motorral. Kezdeti Ladás sikereimen felbuzdulva a 'lötyiből' ebbe is öntöttünk. A változás az előbbikhez hasonlóan kb. 400km (olyan 22-23l üzemanyag) lefutása után jelentkezett. Ami szembetűnő volt, az autó fogyasztása. A jól megszokott 6l helyett 5,3-5,5 ös eredményeket tudtunk felmutatni. A hidegindítás stabilabbá vált, állandó jelleggel a néhai 2 izzítás helyett elég volt 1 is.
Ez után kollégáimnak ajánlva a terméket beletettük egy dízel Ford Transitba, valamint egy 240-es 20 éves Volvoba. Függő lettem??!! A Transit, amivel egy reggeli hidegindítás normaideje min. 5 perc volt, mára 2 izzítás és megy... A Volvo 2,3 as benzin temetőjének szolíd 12 es fogyasztása mára 10,5-11 fölé nem emelkedik.
Eme fenti kis litániát csupán azért osztottam meg Önnel/Veled hogy a hozzám hasonló kételkedőket, akik már nem hisznek semmiben azoknak néhány teljesen reális felhasználói képet adjak erről a termékről.
Mindenkinek jó autózást!! Ja! LADA forever!
És persze, jelenlegi és leendő SPURI felhasználók!!
Néhány mondatban szeretném megfolmazni 2 hónap alatt szerzett tapasztalataimat a Spuriról és annak kocsira kifejtett hatásairól.
A termékkel, ezelőtt két hónappal találkoztam, bevallom kíváncsian vettem meg az első flakonnal. Következő kérdésem az volt hogy is tudnám ezt LPG üzemű autómba hasznosítani?! (A boltban ahol vettem téves infók áradatát öntötték rám: 'Járjon addig benzinnel...' 🙂 )
Ekkor bátorkodtam a Balatoni urat felhívni és a segítségével sikerült a SPURIt bejuttatni a gázrendszerembe.
Csodát nem vártam a 'lötyitől', tekintve hogy az érintett gépjármű egy nagyon leharcolt 1300-as kocka LADA volt. Azonban egy kb. 400-500 km aktív Spuris furikázás után a 'tajgajáróm' egyszerűen megtáltosodott. A változást leginkább úgy tudnám jellemezni, hogy olyan mértékű volt az újdonság, mintha gáz helyett benzinnel üzemeltem volna. (az LPG tulajdonosok jól tudják miről is beszélek). Be kell valljam, fogyasztásom ugyanannyi maradt, de valami fantasztikus, hogy az autó előző állapotához képest mire képes, tekintve azt gyorsulás illetve végsebesség tekintetében. Az autó alapjárata egyenletesebb és a kipufogó koromfeketéből szépen lassan szürkeszínűvé vált.
A család másik nagy kedvence egy Renault 19-es 1,9es dízel motorral. Kezdeti Ladás sikereimen felbuzdulva a 'lötyiből' ebbe is öntöttünk. A változás az előbbikhez hasonlóan kb. 400km (olyan 22-23l üzemanyag) lefutása után jelentkezett. Ami szembetűnő volt, az autó fogyasztása. A jól megszokott 6l helyett 5,3-5,5 ös eredményeket tudtunk felmutatni. A hidegindítás stabilabbá vált, állandó jelleggel a néhai 2 izzítás helyett elég volt 1 is.
Ez után kollégáimnak ajánlva a terméket beletettük egy dízel Ford Transitba, valamint egy 240-es 20 éves Volvoba. Függő lettem??!! A Transit, amivel egy reggeli hidegindítás normaideje min. 5 perc volt, mára 2 izzítás és megy... A Volvo 2,3 as benzin temetőjének szolíd 12 es fogyasztása mára 10,5-11 fölé nem emelkedik.
Eme fenti kis litániát csupán azért osztottam meg Önnel/Veled hogy a hozzám hasonló kételkedőket, akik már nem hisznek semmiben azoknak néhány teljesen reális felhasználói képet adjak erről a termékről.
Mindenkinek jó autózást!! Ja! LADA forever!
Legutóbbi hozzászólások