A bejegyzés írásához be kell jelentkeznie!
RegisztrációViktornak Írom!
Nyugodjon meg, csak jót tesz neki! Ha jól emlékszem ezen motornál a hengerfejek egyenetlen hűtési viszonyaival szokott konstrukcióból eredő gond lenni. De csak ritkán, amikor néhány paraméter összeesik.
Pontosan nyári meleg piros lámpánál, plussz a motorolaj használtabb mivolta, a köpőkék gyengébben dolgoznak a hősokk után alapjáraton.
A hőgomba kapcsolóig ilyen hirtelen nem tud eljutni a forróbb hűtőfolyadék.
Megoldás lehet, a SPURI azon hűtőgél képződési tulandonságai, mely után méréseink szerint a kipufogó torokgáz 50-80 C fokkal kevebb. Most télen viszont kicsit később melegszik fel a motor ez hátrány. Kopni pedig nem fog jobban a benne lévő kopáscsökkentő anyag miatt. A több fázisú robbanás is segít a viszonyokon. Talán még annyit, hogyha állandóan fogja használni a SPURI-t akkor a jobb gázolajra kicsit be kellene állítani az autót. Előtöltést lehet nagyobbat adni neki. Nálam a gyári érték 8%-a a jó. De itt kb 6% kell mert amúgy is a BMW jó gázolja konstruál. Várom a tapasztalatokat!
Üdvözlettel! Farkas Kálmán
Nyugodjon meg, csak jót tesz neki! Ha jól emlékszem ezen motornál a hengerfejek egyenetlen hűtési viszonyaival szokott konstrukcióból eredő gond lenni. De csak ritkán, amikor néhány paraméter összeesik.
Pontosan nyári meleg piros lámpánál, plussz a motorolaj használtabb mivolta, a köpőkék gyengébben dolgoznak a hősokk után alapjáraton.
A hőgomba kapcsolóig ilyen hirtelen nem tud eljutni a forróbb hűtőfolyadék.
Megoldás lehet, a SPURI azon hűtőgél képződési tulandonságai, mely után méréseink szerint a kipufogó torokgáz 50-80 C fokkal kevebb. Most télen viszont kicsit később melegszik fel a motor ez hátrány. Kopni pedig nem fog jobban a benne lévő kopáscsökkentő anyag miatt. A több fázisú robbanás is segít a viszonyokon. Talán még annyit, hogyha állandóan fogja használni a SPURI-t akkor a jobb gázolajra kicsit be kellene állítani az autót. Előtöltést lehet nagyobbat adni neki. Nálam a gyári érték 8%-a a jó. De itt kb 6% kell mert amúgy is a BMW jó gázolja konstruál. Várom a tapasztalatokat!
Üdvözlettel! Farkas Kálmán
Legutóbbi hozzászólások