A bejegyzés írásához be kell jelentkeznie!
RegisztrációKovács Sebestyénnek!
Köszi a tapasztalat leírását. Röviden szólva:
A jó üzemanyag az fogalom!!
Más. -Nem állíthatjuk, hogy észre sem vettem volna a rossz üzemanyagot, de javított volna a helyzeten ez biztos. A tréler nem kellett volna az tuti. Minimum bevánszorogtál volna egy másik benzinkútra.
Más. A prémium benzinnekkel pedig többször irtam, hogy feleslegesnek tartom. Nem fogalmazhatok sértően, mert beperelnek. A 95-ös legolcsóbb a legtutibb. Ehhez a SPURI és kétszer átugordja bármenyik üzemanyagot. Gázolajnál szintén.
Már írtam, hogy az oktánszám oltárán milyen más jellemzők buknak meg. Ezek a széria járművek pedig nem 13-14 es sürítési viszonyra készültek. Átlag 10-10,5.! Akkor hogyan tudná kihasználni a gyengébb égési energiájú bió anyaggal kevert benzint. Ahhoz versenyautó kell, nem akárhony megépítve.
Vegyük tudomásul az etanolba lévő hidroxil csoport már egy félig elégett anyag. További reakciójából jelentős mennyiségű víz lesz. Ez fizikai alaptézis. Az égési módozatokat lehet javítani, de az energia megmaradás törvénye itt is igaz! A példa rá, hogy az etanol önmagában használhatatlan. Amikkel spanolni lehet az mind drágább anyag. Annál drágább, minél koncentráltabb. Ezekből 1kg sokezer forintba kerül. Csak kis nyereséggel lehet rentábilisan adalékolni.
Ha nem érné meg nem használnák százezer darab számra!
A vevőt egyszer lehet becsapni, többet azt a csalós terméket nem veszi meg. Erről szólt az elmúlt negyven év kotyvasztásai. Senki nem volt olyan hülye, hogy annyiért adja amibe kerül önköltségen az adalék, csak mi. Míg elterjed mi is várunk még olyan 4-5évet.
Aztán majd lesz valahogy, nem húsba vágó a jövedelmezőségi kérdés. Úgyis elköltjük az összest fejlesztésre. Ha marad a sikerélmény, már mewgérte.
Köszönöm az irást!! Farkas Kálmán
Köszi a tapasztalat leírását. Röviden szólva:
A jó üzemanyag az fogalom!!
Más. -Nem állíthatjuk, hogy észre sem vettem volna a rossz üzemanyagot, de javított volna a helyzeten ez biztos. A tréler nem kellett volna az tuti. Minimum bevánszorogtál volna egy másik benzinkútra.
Más. A prémium benzinnekkel pedig többször irtam, hogy feleslegesnek tartom. Nem fogalmazhatok sértően, mert beperelnek. A 95-ös legolcsóbb a legtutibb. Ehhez a SPURI és kétszer átugordja bármenyik üzemanyagot. Gázolajnál szintén.
Már írtam, hogy az oktánszám oltárán milyen más jellemzők buknak meg. Ezek a széria járművek pedig nem 13-14 es sürítési viszonyra készültek. Átlag 10-10,5.! Akkor hogyan tudná kihasználni a gyengébb égési energiájú bió anyaggal kevert benzint. Ahhoz versenyautó kell, nem akárhony megépítve.
Vegyük tudomásul az etanolba lévő hidroxil csoport már egy félig elégett anyag. További reakciójából jelentős mennyiségű víz lesz. Ez fizikai alaptézis. Az égési módozatokat lehet javítani, de az energia megmaradás törvénye itt is igaz! A példa rá, hogy az etanol önmagában használhatatlan. Amikkel spanolni lehet az mind drágább anyag. Annál drágább, minél koncentráltabb. Ezekből 1kg sokezer forintba kerül. Csak kis nyereséggel lehet rentábilisan adalékolni.
Ha nem érné meg nem használnák százezer darab számra!
A vevőt egyszer lehet becsapni, többet azt a csalós terméket nem veszi meg. Erről szólt az elmúlt negyven év kotyvasztásai. Senki nem volt olyan hülye, hogy annyiért adja amibe kerül önköltségen az adalék, csak mi. Míg elterjed mi is várunk még olyan 4-5évet.
Aztán majd lesz valahogy, nem húsba vágó a jövedelmezőségi kérdés. Úgyis elköltjük az összest fejlesztésre. Ha marad a sikerélmény, már mewgérte.
Köszönöm az irást!! Farkas Kálmán
Legutóbbi hozzászólások