A bejegyzés írásához be kell jelentkeznie!
RegisztrációTapasztalatok E85 Bioetanol üzemanyaggal.
Most hétvégén próbáltam ki a fenti üzemanyagot Briggs Motoros kertigépekben. 1 fűnyíró, és 1 rotációs kapa ami jelenleg hadrendben van nálam. Először felesben próbáltam benzinnel, mivel még maradt benne a korábbi fűnyírások alkalmával. Elsőre indult és gyönyörően dolgozott. Alig vártam, hogy kifogyjon a "keverék". Amikor kifogyott gyorsan teletöltöttem bioetanollal a tankot és már indítottam is. Semmi változás negatív értelemben. Kb fél óra fűnyírózás után elkezdett hullámzani a motor hangja. Szabályosan szaggatott. Ekkor levettem a tankot és a porlasztót, majd alaposan kitakarítottam. Hozzáteszem 5 éve amióta megvattem a tankot és a porlasztót nem kellett takarítani, de az etanol és a spuri intenzív takarítást végzett, mert minden koszt a porlasztóban lévő szűrőharisnyához vitt, amitől a motor alig kapott üzemanyagot. A karbantartás után minden tökéletes lett.
Másnap kipróbáltam a hidegindítást is. Első indítás után 5-10 másodperc után leállt, majd újra pumpáltam a kis piros gombot és újra berántottam. Ezután már nem állt le, egyenletes volt a járása.
Én az előírás szerinti 1%-ot raktam bele a piros spuri-ból. 5 literhez 0,5 dl.
Bátran ajánlom mindenkinek, próbáljátok ki!
Üdv: Csaba
Most hétvégén próbáltam ki a fenti üzemanyagot Briggs Motoros kertigépekben. 1 fűnyíró, és 1 rotációs kapa ami jelenleg hadrendben van nálam. Először felesben próbáltam benzinnel, mivel még maradt benne a korábbi fűnyírások alkalmával. Elsőre indult és gyönyörően dolgozott. Alig vártam, hogy kifogyjon a "keverék". Amikor kifogyott gyorsan teletöltöttem bioetanollal a tankot és már indítottam is. Semmi változás negatív értelemben. Kb fél óra fűnyírózás után elkezdett hullámzani a motor hangja. Szabályosan szaggatott. Ekkor levettem a tankot és a porlasztót, majd alaposan kitakarítottam. Hozzáteszem 5 éve amióta megvattem a tankot és a porlasztót nem kellett takarítani, de az etanol és a spuri intenzív takarítást végzett, mert minden koszt a porlasztóban lévő szűrőharisnyához vitt, amitől a motor alig kapott üzemanyagot. A karbantartás után minden tökéletes lett.
Másnap kipróbáltam a hidegindítást is. Első indítás után 5-10 másodperc után leállt, majd újra pumpáltam a kis piros gombot és újra berántottam. Ezután már nem állt le, egyenletes volt a járása.
Én az előírás szerinti 1%-ot raktam bele a piros spuri-ból. 5 literhez 0,5 dl.
Bátran ajánlom mindenkinek, próbáljátok ki!
Üdv: Csaba
Legutóbbi hozzászólások