A bejegyzés írásához be kell jelentkeznie!
RegisztrációTisztelt farkas Úr!
Elnézést,hogy megint kérdezek!
Honda jazz autónkat szerettem volna LPG-s re alakíttani, de egyrészt elbizonytalanodtam, másrészt pedig valamilyen adalék (szelepvédő)alkalmazásával vállaták csak a szelepkárosodás nagy esélye miatt. ennek kapcsán jutott eszembe, hogy a piros spurira a gázüzemű autók is fel van tüntetve. kérdésem, hogy ha állandóan gázzal járunk(miért is tennénk másképp,ha már átalakítottuk),akkor hogyan lehet a Spurit használni. Mit véd, ha csak a benzinben van (indításkor ugye). Van-e esetleg valami mód, hogy a gázba juttassuk. Amit ajánlottak, 1. 10 e Km-ként a gáztartályba kell sprayzni,másikat pedig valamilyen adagoló készülékkel(25 e Ft a beépítése és 8000 e ft egy 10 E km re elegendő adag belőle) kell használni.A fő baj az, hogy állítólag ezen típusok és még jó pár másik is "érzékenyebb szeleppel rendelkeznek". Nyilván a Spuri a hősokkot itt is csökkentené? Ugy tudom, hogy a gázüzem eleve magasabb hőfokon ég!Vagy inkább használjak etanot, mennyivel ehet többet azzal.Köszönöm válaszát!
feltétlen híve, Varga Csaba
Köszönöm válaszát
Elnézést,hogy megint kérdezek!
Honda jazz autónkat szerettem volna LPG-s re alakíttani, de egyrészt elbizonytalanodtam, másrészt pedig valamilyen adalék (szelepvédő)alkalmazásával vállaták csak a szelepkárosodás nagy esélye miatt. ennek kapcsán jutott eszembe, hogy a piros spurira a gázüzemű autók is fel van tüntetve. kérdésem, hogy ha állandóan gázzal járunk(miért is tennénk másképp,ha már átalakítottuk),akkor hogyan lehet a Spurit használni. Mit véd, ha csak a benzinben van (indításkor ugye). Van-e esetleg valami mód, hogy a gázba juttassuk. Amit ajánlottak, 1. 10 e Km-ként a gáztartályba kell sprayzni,másikat pedig valamilyen adagoló készülékkel(25 e Ft a beépítése és 8000 e ft egy 10 E km re elegendő adag belőle) kell használni.A fő baj az, hogy állítólag ezen típusok és még jó pár másik is "érzékenyebb szeleppel rendelkeznek". Nyilván a Spuri a hősokkot itt is csökkentené? Ugy tudom, hogy a gázüzem eleve magasabb hőfokon ég!Vagy inkább használjak etanot, mennyivel ehet többet azzal.Köszönöm válaszát!
feltétlen híve, Varga Csaba
Köszönöm válaszát
Legutóbbi hozzászólások