A bejegyzés írásához be kell jelentkeznie!
RegisztrációKedves Kálmán, köszönöm részletes válaszát! Közben "sajnos" tankolnom kellett és mivel hirtelen a kék adalék volt kéznél, hát belezuhintottam a tankba és toltam rá lenületből ötven liter gázolajat annál a kútnál, amelyik telente alpesi dieselnek hívja az egyik termékét. Lehet, hogy csak pszichológia, de úgy érzem, kb. 20 kilométer egyhuzamban autózás után már érezni lehetett némi változást. Csökkent a gázkésedelem, azaz "jobban vette a lapot" a kocsi, mint előtte, illetve valamivel "lágyabban" (??) csöndesebben jár a motor, valamint tempomatot használva hihetetlen (alacsony!) pillanatnyi fogyasztásokat ír ki a fedélzeti computer és mintha alul egy kicsit nyomatékosabb is lenne, mint korábban. Szépen húzza ki magát 900-1000 rpm-ről még 5. és 6. fokozatban is! Szóval szerintem, azért nem ment kárba a kék adalék se, de szót fogadok Önnek és veszek a meglévő piros flakon mellé a pirosból még négy kicsit, vagy egy-két nagyot (500 ml-est). Persze kéket is majd, ha már a piros kitakarította a 6 év dzsuváját a kocsiból.
------
Még lenne egy kérdésem: Jóapámnak egy Renault Grand Scenic-je van, 2006-os gyártású benzines, 2000 köbcentis V16-os nemturbós motorral. Ennél az autónál is a pirossal kell kezdeni, majd 4-5 piros után mehetne bele majd a kék?
Köszönöm a válaszát, előre is!
Üdv, Vilmos
------
Még lenne egy kérdésem: Jóapámnak egy Renault Grand Scenic-je van, 2006-os gyártású benzines, 2000 köbcentis V16-os nemturbós motorral. Ennél az autónál is a pirossal kell kezdeni, majd 4-5 piros után mehetne bele majd a kék?
Köszönöm a válaszát, előre is!
Üdv, Vilmos
Legutóbbi hozzászólások