A bejegyzés írásához be kell jelentkeznie!
RegisztrációTisztelt Kálmán,
Köszönöm gyors válaszát. Azt gyorsan hozzáfűzném,hogy első használatra úgy tűnik,hogy mindenféle számítás és pontos ellenőrzés nélkül csak a Skoda km-er számlálójára tekintve, a megszokottnál már most 30km-errel többet ment az autó egy teli tankolásnál, leginkább városi használatban. Érezhetően finomabban jár a motor, még a mennyasszonyom is észrevette:) Azt hiszem ez egy igen jó referencia:) A Skodánál úgy érzem elég lesz a piros adalék is,mivel szívódízel autóról van szó a dinamikus vezetés nem igazán jellemező inkább a gazdaságosság és tartósság. Tehát e téren maradok a pirosnál,talán egyszer kétszer kipróbálom a kéket,hogy milyen is száguldozni a csotrogánnyal:)
A versenyautó motorja nem egy komoly versenymotor igazából egy kicsit könnyítgetett forgattyús rész, és egy széria, de síkolt hengerfej van rajta, egy kis alapkörös 316°-os GAÁL vezérműtengellyel. Igazából egy kezdetleges, tapasztalat gyűjtős motor. Eddig mindig normál 100as üzemanyagot raktam bele,sosem használtam semmilyen adalékot. A kérdésem az volna,hogy ezek ismeretében ha a "szabvány" adagolást alkalmazom a kék adalékból szükségeltetik-e azonnal vagy később a gyújtás állítása...a végnyomás érték annyira nem nagy...10-12max! Most elhatároztam,hogy rendszeresen használnám az adalékot tánha másodperceket tudnánk megcsípni...sok versenyző ismerősöm mondta,hogy nyugodt szívvel használjam,ha nincs pénz versenybenzinre. Matricát honnan tudnék beszerezni? Felraknánk szívesen a versenyautóra, hirdessük a magyar terméket:) Üdvözlettel: Balázs
Köszönöm gyors válaszát. Azt gyorsan hozzáfűzném,hogy első használatra úgy tűnik,hogy mindenféle számítás és pontos ellenőrzés nélkül csak a Skoda km-er számlálójára tekintve, a megszokottnál már most 30km-errel többet ment az autó egy teli tankolásnál, leginkább városi használatban. Érezhetően finomabban jár a motor, még a mennyasszonyom is észrevette:) Azt hiszem ez egy igen jó referencia:) A Skodánál úgy érzem elég lesz a piros adalék is,mivel szívódízel autóról van szó a dinamikus vezetés nem igazán jellemező inkább a gazdaságosság és tartósság. Tehát e téren maradok a pirosnál,talán egyszer kétszer kipróbálom a kéket,hogy milyen is száguldozni a csotrogánnyal:)
A versenyautó motorja nem egy komoly versenymotor igazából egy kicsit könnyítgetett forgattyús rész, és egy széria, de síkolt hengerfej van rajta, egy kis alapkörös 316°-os GAÁL vezérműtengellyel. Igazából egy kezdetleges, tapasztalat gyűjtős motor. Eddig mindig normál 100as üzemanyagot raktam bele,sosem használtam semmilyen adalékot. A kérdésem az volna,hogy ezek ismeretében ha a "szabvány" adagolást alkalmazom a kék adalékból szükségeltetik-e azonnal vagy később a gyújtás állítása...a végnyomás érték annyira nem nagy...10-12max! Most elhatároztam,hogy rendszeresen használnám az adalékot tánha másodperceket tudnánk megcsípni...sok versenyző ismerősöm mondta,hogy nyugodt szívvel használjam,ha nincs pénz versenybenzinre. Matricát honnan tudnék beszerezni? Felraknánk szívesen a versenyautóra, hirdessük a magyar terméket:) Üdvözlettel: Balázs
Legutóbbi hozzászólások