A bejegyzés írásához be kell jelentkeznie!
RegisztrációKedves Tamás!
Vannak direkt gyári LPG-vel üzemelő járművek! A nagyobb kompresszió tűrő képességre és karakterisztikára kell szabni a működési mechanizmust.
Persze vannak az öszvér utólagos kialakítások.
Sajnos a gáz száraz üzemű. Sok apró megelőző intézkedésre van szükség. Ki kell számolni ez mennyibe kerül, és számot vetni mikor térül meg! Általában újszerű autónál havi 3-4 ezer km-t meg kell tenni 2-3 évig, hogy megérje!
Gyártanak Spec. gázos motorolajat, a gyújtást sem árt átállítani. Ha van mód, akkor blokk és hengerfej síkolás sem árt kb. 11-es arányra. EGR szelepet levakolni, komputerből törölni a szelep ellenőrző rendszerét ha van, előgyújtás szögét növelni, szelep összenyitási időt kitolni! És még számos intézkedéssel lehet javítani a motor életkorán.
A tisztán tartás csak az egyik feladata a SPURI-nak.
Gázos autónál fontosabb az oktánszám csökkentés, a kopáscsökkentés, a reduktor védelme, az oxigén dúsítás, a hűtőgél szerepe is létkérdés.
Erre a legalkalmasabb a SPURI JG-2 /kék színű/ termékünk.
Ráadásul a benzinbe könnyen megoldható a fuzionális többfázisú expanzió. A gáz 1-2 molekula konfigurációjából pedig szinte lehetetlen 7 fázist megoldani. Ez alaptézis. A tehetetlenségi törvényt sem nem szabad figyelmen kívül hagyni!
A szelepek beégése az előbb felsorolt paraméterek figyelmen kívül hagyásából ered!
Egyébként ilyen nem fordulhat elő!
A SPURI gáztartályba való bejuttatása sem egyszerű. Sajnos erre nem készültünk fel, mert nagyon kevés kelt el a próba darabokból is, ami tulajdonképpen egy közbeiktatott szakaszolható közdarab!
Tehát jó állapotú, gyári végnyomás is kell a jó gázos üzemhez!
Kopottabb motornál problémák lépnek fel már az indítási készséggel is!
A SPURI JG-2 sokat segít minden paraméterében, de a túlzott adalékolást mellőzni kell. LPG 25 literhez max 0,5 dl. Ha folyamatosan használja valaki, akkor még kevesebb is lehet 0,3-04 dl /25 liter folyékony LPG-be.
Ennyit dióhéjban! Ha van még konkrét kérdése szívesen válaszolok. Ebből a témából több ezer oldal értekezés született már az autógyárak, targonca gyárak részéről is.
Egy a lényeg az égési mechanizmus maximálisan optimalizálni kell. A direkt gyártott motoroknál ez könnyebb megoldani!
Üdvözlettel!
Farkas Kálmán
Vannak direkt gyári LPG-vel üzemelő járművek! A nagyobb kompresszió tűrő képességre és karakterisztikára kell szabni a működési mechanizmust.
Persze vannak az öszvér utólagos kialakítások.
Sajnos a gáz száraz üzemű. Sok apró megelőző intézkedésre van szükség. Ki kell számolni ez mennyibe kerül, és számot vetni mikor térül meg! Általában újszerű autónál havi 3-4 ezer km-t meg kell tenni 2-3 évig, hogy megérje!
Gyártanak Spec. gázos motorolajat, a gyújtást sem árt átállítani. Ha van mód, akkor blokk és hengerfej síkolás sem árt kb. 11-es arányra. EGR szelepet levakolni, komputerből törölni a szelep ellenőrző rendszerét ha van, előgyújtás szögét növelni, szelep összenyitási időt kitolni! És még számos intézkedéssel lehet javítani a motor életkorán.
A tisztán tartás csak az egyik feladata a SPURI-nak.
Gázos autónál fontosabb az oktánszám csökkentés, a kopáscsökkentés, a reduktor védelme, az oxigén dúsítás, a hűtőgél szerepe is létkérdés.
Erre a legalkalmasabb a SPURI JG-2 /kék színű/ termékünk.
Ráadásul a benzinbe könnyen megoldható a fuzionális többfázisú expanzió. A gáz 1-2 molekula konfigurációjából pedig szinte lehetetlen 7 fázist megoldani. Ez alaptézis. A tehetetlenségi törvényt sem nem szabad figyelmen kívül hagyni!
A szelepek beégése az előbb felsorolt paraméterek figyelmen kívül hagyásából ered!
Egyébként ilyen nem fordulhat elő!
A SPURI gáztartályba való bejuttatása sem egyszerű. Sajnos erre nem készültünk fel, mert nagyon kevés kelt el a próba darabokból is, ami tulajdonképpen egy közbeiktatott szakaszolható közdarab!
Tehát jó állapotú, gyári végnyomás is kell a jó gázos üzemhez!
Kopottabb motornál problémák lépnek fel már az indítási készséggel is!
A SPURI JG-2 sokat segít minden paraméterében, de a túlzott adalékolást mellőzni kell. LPG 25 literhez max 0,5 dl. Ha folyamatosan használja valaki, akkor még kevesebb is lehet 0,3-04 dl /25 liter folyékony LPG-be.
Ennyit dióhéjban! Ha van még konkrét kérdése szívesen válaszolok. Ebből a témából több ezer oldal értekezés született már az autógyárak, targonca gyárak részéről is.
Egy a lényeg az égési mechanizmus maximálisan optimalizálni kell. A direkt gyártott motoroknál ez könnyebb megoldani!
Üdvözlettel!
Farkas Kálmán
Legutóbbi hozzászólások