A bejegyzés írásához be kell jelentkeznie!
RegisztrációTisztelt Farkas Kálmán Úr!
Nagyon örülök, hogy most Önökre találtam, hamarabb is gondolhattam volna erre, de sem net ismeretem, sem olyan problémám nem volt, mely szükségessé tette volna, hogy bármilyen módon keressem Önöket.
Én életem során nagyon nagyon sok benzint és gázolajat "pazaroltam" már el különféle járművekben. El kell mondjam, hogy én mindig csak erősen elhasznált öreg járműveket tudtam megengedni magamnak és ezekben a Wartburg Tuoristban kezdtem el használni a Spurit. Nem mondhatom, hogy csodát művelt, de az idításkori könnyedséget, akármilyen időjárási körülmények között észre kellett vennem és azt, hogy a gyertyák nem lucskosodtak.
Ezután került hozzám egy öreg Ford Tranzit kisplatós 6 személyes 2.5 literes diesel, az Isten tudja hányadik tulajdonos után és ugyan ilyen bizonytalan km-el. Miután elkezdtem az adalékolást a régi tulaj nem hitte el, hogy nem machináltam meg a motort és az adagoló rendszert, csendesebb lett és könnyen indult, télen nyáron. Fájó szívvel adtam el, mert miután nyugdíjas lettem már nem volt szükségem, csak személygépkocsira.
Egy most 22 éves 1.8 -as benzines Opel Vectrát tudtam vásárolni a kmóra szerint 154 ezer valamennyi kilóméterrel.
Szerelővel nézettem át, kicserélte, amiket kellett, de megjegyezte, hogy a gyertyák rendkívül kokszosak voltak, alig tudta kihajtani és félő, hogy legközelebb megszakad a gyertya menet, de tett bele gyárilag ajánlott új gyertyákat.
Én kezdettől fogva, miután használatba vettem teszem a "piros" Spurit az üzem anyagba. Rengeteget kell mennem, most 288475 km-et mutat az órám és ha nem nagyon nyomom, akkor 6 liter körül van a fogyasztás, olajat nem eszi, és minden időjárási körülmények között, ahogy mondani szokták, pöccre indul, a legnagyobb megelégedésemre.
Még a Spuri használattal kapcsolatban jegyezném meg, használom a Honda motor (rotációskapa) és a hómaró Brigs motor (4 üteműek) üzemanyagába, a háti motoros permetezőm kétütemű üzemanyagába és a fűkasza motorjának üzemanyagába is.
Ezek a motorok újonnan kerültek hozzám, több évesek már és látom a szelepeknél a dugattyúknál és a gyertyáknál, hogy mennyi a lerakódás és ezekből következtetek arra, hogy hasonló lehet a kocsim motorjánál is.
Örömmel mondhatom, hogy csak elszíneződést tapasztalok, a korábbi kokszos tapasztalataimmal szemben.
El kell még mondanom, hogy a kocsimban a gyertyákhoz, még nem nyúltunk. (!)
Mindent, ami az idő során kopott vezérműszíj, ékszíjjak minden már cserélve lett, de a motor még nem kéri az új gyertyákat. Most voltam műszaki vizsgán és mindenki csak hitetlenkedett, hogy minden mért érték bőven tartományon belül van, pedig a katalizátort már mások ajánlották, korára való tekintettel, hogy ki kéne cserélni.
Viszont lenne egy kérdésem, elképzelhető, hogy a kisebb súrlódás miatt, a motor nem melegszik fel, az átlag 2000 es fordulat körüli tartományban, 80 fokra ????
Természetesen nem nyáron, de nyáron is a legmelegebb időjárási viszonyok között is elegendő volt a menet szél a hűtéshez, természetesen nem városi forgalomban.
Sajnálatosnak tartom, hogy tudomásom szerint Kecskeméten csak egy kútnál és hál' Istennek Szolnok felé nekem útba esik, a tószegi benzinkútnál tudok vásárolni Spurit.
Sajnos már elég drága, de mindenkinek csak ajánlani tudom.
Elnézést, kissé hosszú lettem, de úgy érzem, hogy ezeket le kellett írnom, mert ez a tapasztalatom és ...hát ...kikívánkozott belőlem.
Kívánok jó egészséget és további jó termékgyártást "MAGUNKNAK" ! És természetesen Önöknek is.
Tisztelettel, Sáránszki Mihály.
Nagyon örülök, hogy most Önökre találtam, hamarabb is gondolhattam volna erre, de sem net ismeretem, sem olyan problémám nem volt, mely szükségessé tette volna, hogy bármilyen módon keressem Önöket.
Én életem során nagyon nagyon sok benzint és gázolajat "pazaroltam" már el különféle járművekben. El kell mondjam, hogy én mindig csak erősen elhasznált öreg járműveket tudtam megengedni magamnak és ezekben a Wartburg Tuoristban kezdtem el használni a Spurit. Nem mondhatom, hogy csodát művelt, de az idításkori könnyedséget, akármilyen időjárási körülmények között észre kellett vennem és azt, hogy a gyertyák nem lucskosodtak.
Ezután került hozzám egy öreg Ford Tranzit kisplatós 6 személyes 2.5 literes diesel, az Isten tudja hányadik tulajdonos után és ugyan ilyen bizonytalan km-el. Miután elkezdtem az adalékolást a régi tulaj nem hitte el, hogy nem machináltam meg a motort és az adagoló rendszert, csendesebb lett és könnyen indult, télen nyáron. Fájó szívvel adtam el, mert miután nyugdíjas lettem már nem volt szükségem, csak személygépkocsira.
Egy most 22 éves 1.8 -as benzines Opel Vectrát tudtam vásárolni a kmóra szerint 154 ezer valamennyi kilóméterrel.
Szerelővel nézettem át, kicserélte, amiket kellett, de megjegyezte, hogy a gyertyák rendkívül kokszosak voltak, alig tudta kihajtani és félő, hogy legközelebb megszakad a gyertya menet, de tett bele gyárilag ajánlott új gyertyákat.
Én kezdettől fogva, miután használatba vettem teszem a "piros" Spurit az üzem anyagba. Rengeteget kell mennem, most 288475 km-et mutat az órám és ha nem nagyon nyomom, akkor 6 liter körül van a fogyasztás, olajat nem eszi, és minden időjárási körülmények között, ahogy mondani szokták, pöccre indul, a legnagyobb megelégedésemre.
Még a Spuri használattal kapcsolatban jegyezném meg, használom a Honda motor (rotációskapa) és a hómaró Brigs motor (4 üteműek) üzemanyagába, a háti motoros permetezőm kétütemű üzemanyagába és a fűkasza motorjának üzemanyagába is.
Ezek a motorok újonnan kerültek hozzám, több évesek már és látom a szelepeknél a dugattyúknál és a gyertyáknál, hogy mennyi a lerakódás és ezekből következtetek arra, hogy hasonló lehet a kocsim motorjánál is.
Örömmel mondhatom, hogy csak elszíneződést tapasztalok, a korábbi kokszos tapasztalataimmal szemben.
El kell még mondanom, hogy a kocsimban a gyertyákhoz, még nem nyúltunk. (!)
Mindent, ami az idő során kopott vezérműszíj, ékszíjjak minden már cserélve lett, de a motor még nem kéri az új gyertyákat. Most voltam műszaki vizsgán és mindenki csak hitetlenkedett, hogy minden mért érték bőven tartományon belül van, pedig a katalizátort már mások ajánlották, korára való tekintettel, hogy ki kéne cserélni.
Viszont lenne egy kérdésem, elképzelhető, hogy a kisebb súrlódás miatt, a motor nem melegszik fel, az átlag 2000 es fordulat körüli tartományban, 80 fokra ????
Természetesen nem nyáron, de nyáron is a legmelegebb időjárási viszonyok között is elegendő volt a menet szél a hűtéshez, természetesen nem városi forgalomban.
Sajnálatosnak tartom, hogy tudomásom szerint Kecskeméten csak egy kútnál és hál' Istennek Szolnok felé nekem útba esik, a tószegi benzinkútnál tudok vásárolni Spurit.
Sajnos már elég drága, de mindenkinek csak ajánlani tudom.
Elnézést, kissé hosszú lettem, de úgy érzem, hogy ezeket le kellett írnom, mert ez a tapasztalatom és ...hát ...kikívánkozott belőlem.
Kívánok jó egészséget és további jó termékgyártást "MAGUNKNAK" ! És természetesen Önöknek is.
Tisztelettel, Sáránszki Mihály.
Legutóbbi hozzászólások