Barion Pixel

Vendégkönyv

A bejegyzés írásához be kell jelentkeznie!

Regisztráció
Bálint Bálint írta ekkor 2013.03.06. 09:46
Kedves János!
Az 1.2 -es PDTDI-ben is állítható geometriás turbótöltő van, mint az én 1.9-es passatomban, ami sok városi használat esetén hajlamos lekormolódni. Az autó sem húz olyan jól + hibaüzenet is jöhet a nem megfelelő töltőnyomás következtében.
A Spuri segíthet, de az Ön helyében én egy autópályás meghajtással kombinálnám (minimum fél órán át 130-140 km/h, 3000-3200 -as fordulattal). A sok város és az óvatos, nem pörgetős vezetési mód miatt (+sok hideg üzem) nálam is jelentkeztek problémák a (piros) Spuri folyamatos használata ellenére, de a fenti módszer megoldotta, azóta sincs semmi gond.
Autószerelők szét akarták szedni, de még soha nem volt bontva, jobb nem bolygatni (kipufogógáz + olajkenés ill. -visszafolyóág tömítései, esetleg kosz kerül a szívó oldalra szerelésnél stb.)
A turbodízelek már csak ilyenek, ki kell őket néha kicsit kormolni. (Természetesen kizárólag üzemmelegen, nehogy a hengerfejben lássa kárát.) A Spuri észrevehetően csökkenti a koromképződést, de ezeket a motorokat nem annyira a folyamatos városozásra szánták…
Üdvözlettel: Bálint
Kérjük várjon...

×
Kosaram
A kosár üres.
Töltse meg kosarát
Vásárlás
Ft
A szállítás és az adók újra kiszámításra kerülhetnek a pénztárnál.
Ft