A bejegyzés írásához be kell jelentkeznie!
RegisztrációTisztelt Dragon!
Elnézését kérem!
A fogalmazás lehetett volna pontosabb.
Most leírom részletesen. A Hogyha el is romlik a szelep, akkor az később történik ha SPURI-t használ!
Új autónál, új EGR szelepnél, ha folyamatosan használják a SPURI-t sosem lesz ezzel az alkatrésszel elkokszosodás miatti tönkremenetel.
Régi rendszereknél a kipufogógáz elégtelen összetétele miatt a visszavezetett gázban lévő koksz lerakódik. Sokáig így használva a szelep ki-be nyitogatása közben elkopik, valamint nagy igénybevételnél, magas hőfokon maradandóan beég a korom minden kipufogógázzal érintkező felületre.
Ez néha maradandó, és nem mosható ki! Valamint néha deformációhoz vezet.
Nem tudni milyen körülmények között és meddig gyilkolták az autót ilyen szeleppel! Sok a határozatlan tényező!
Elkezdi használni a SPURI-t az ilyen öreg autónál, akkor kétesélyes! Ha még nem nagyon kövült meg a koksz, akkor segít takarítani a SPURI szép apránként. Néha persze meg kell forgatni egy kicsit jobban a főtengelyt, hosszabb távon is, főleg ha sokat használják városban! Így hamarabb kitisztul még a szelepülék helye is.
Konkrét tapasztalatok azt mutatják, hogy 60-70%-ban kitisztítja a szelepet! Ha nem, akkor az már maradandóan beégett!
Pont erről szól az Autótechnika 2013.2.számában, mely márciusban jelent meg, egy cikk, pontosan a 47.oldalon.
Nagyon tanulságos!
Kérem, ha van kérdése a válaszom után is, akkor tegye fel!
Szívesen válaszolok, amire tudok!
Köszönöm kérdését!
Üdvözlettel,
Farkas Kálmán
Elnézését kérem!
A fogalmazás lehetett volna pontosabb.
Most leírom részletesen. A Hogyha el is romlik a szelep, akkor az később történik ha SPURI-t használ!
Új autónál, új EGR szelepnél, ha folyamatosan használják a SPURI-t sosem lesz ezzel az alkatrésszel elkokszosodás miatti tönkremenetel.
Régi rendszereknél a kipufogógáz elégtelen összetétele miatt a visszavezetett gázban lévő koksz lerakódik. Sokáig így használva a szelep ki-be nyitogatása közben elkopik, valamint nagy igénybevételnél, magas hőfokon maradandóan beég a korom minden kipufogógázzal érintkező felületre.
Ez néha maradandó, és nem mosható ki! Valamint néha deformációhoz vezet.
Nem tudni milyen körülmények között és meddig gyilkolták az autót ilyen szeleppel! Sok a határozatlan tényező!
Elkezdi használni a SPURI-t az ilyen öreg autónál, akkor kétesélyes! Ha még nem nagyon kövült meg a koksz, akkor segít takarítani a SPURI szép apránként. Néha persze meg kell forgatni egy kicsit jobban a főtengelyt, hosszabb távon is, főleg ha sokat használják városban! Így hamarabb kitisztul még a szelepülék helye is.
Konkrét tapasztalatok azt mutatják, hogy 60-70%-ban kitisztítja a szelepet! Ha nem, akkor az már maradandóan beégett!
Pont erről szól az Autótechnika 2013.2.számában, mely márciusban jelent meg, egy cikk, pontosan a 47.oldalon.
Nagyon tanulságos!
Kérem, ha van kérdése a válaszom után is, akkor tegye fel!
Szívesen válaszolok, amire tudok!
Köszönöm kérdését!
Üdvözlettel,
Farkas Kálmán
Legutóbbi hozzászólások