A bejegyzés írásához be kell jelentkeznie!
RegisztrációKedves János!
Ilyen távolról és ennyi adatból nehéz megállapítani, hogy mi lehet a problémája a turbójának. Még az nem feltétlenül jelent rosszat, ha egy bizonyos tartományban a fordulatszám emelkedésével hallani a turbó fütyülését.
Egy-két óvintézkedést lehetne megtenni! Létkérdés a turbó tengely kenéséhez a jó minőségű és teljesítményosztályú motorolaj. Ez nem multimárkát jelent, és nem konzisztencia osztályt, hanem ennél egy kicsit többet. A minősítés a flakonon mindig szerepel. A gépkönyv pedig tartalmazz, hogy milyet lehet alkalmazni. A füstgáz oldali lapátok geometriai kopásából is eredhet ez a fütyülő hang. Volt már olyan eset, hogy a kokszos városi üzemmód miatti lerakódások olyan mértékűek voltak, hogy sérültek a turbólapátok. Indítási fázisba excentrikusan indulva beleért a ház falára lerakódott kokszba, és elhajlott. A kormos lerakódásokat fel tudjuk ugyan oldani, de az elhajlított lapátokat nem tudjuk helyreállítani, csak kitisztítani a rendszert.
Ajánlat: nem veszíthet sokat, ha egy tankolásnál a kék, magasabb energiaszintű adalékunkat használja, másfélszeres arányban. Ez azt jelenti, hogy 50 literbe töltsön 150 ml-t, hisz most akcióban mindenhol ennyire töltjük a 125 ml-es kiszerelésünket.
Köszönöm kérdését, és kérem írja meg a további történetét a turbónak.
Üdvözlettel: Farkas Kálmán
Ilyen távolról és ennyi adatból nehéz megállapítani, hogy mi lehet a problémája a turbójának. Még az nem feltétlenül jelent rosszat, ha egy bizonyos tartományban a fordulatszám emelkedésével hallani a turbó fütyülését.
Egy-két óvintézkedést lehetne megtenni! Létkérdés a turbó tengely kenéséhez a jó minőségű és teljesítményosztályú motorolaj. Ez nem multimárkát jelent, és nem konzisztencia osztályt, hanem ennél egy kicsit többet. A minősítés a flakonon mindig szerepel. A gépkönyv pedig tartalmazz, hogy milyet lehet alkalmazni. A füstgáz oldali lapátok geometriai kopásából is eredhet ez a fütyülő hang. Volt már olyan eset, hogy a kokszos városi üzemmód miatti lerakódások olyan mértékűek voltak, hogy sérültek a turbólapátok. Indítási fázisba excentrikusan indulva beleért a ház falára lerakódott kokszba, és elhajlott. A kormos lerakódásokat fel tudjuk ugyan oldani, de az elhajlított lapátokat nem tudjuk helyreállítani, csak kitisztítani a rendszert.
Ajánlat: nem veszíthet sokat, ha egy tankolásnál a kék, magasabb energiaszintű adalékunkat használja, másfélszeres arányban. Ez azt jelenti, hogy 50 literbe töltsön 150 ml-t, hisz most akcióban mindenhol ennyire töltjük a 125 ml-es kiszerelésünket.
Köszönöm kérdését, és kérem írja meg a további történetét a turbónak.
Üdvözlettel: Farkas Kálmán
Legutóbbi hozzászólások