A bejegyzés írásához be kell jelentkeznie!
RegisztrációTisztelt Szabolcs!
A körülményekből ítélve, a kelleténél több üzemanyagot kap a motor, amit már nem tud elégetni.
A 100-as benzin gyengébb hőértékű, ezért van az, hogy jobban érzi a 100-asnál a nyomatékot.
A SPURI bármely változata még dupla mennyiségben sem káros, körülményektől és motoroktól függetlenül. A kérdés csak az, hogy segíti-e a gazdaságos üzemmódot, és nyomatékosabb-e a jármű. Ezt pedig csak optimális égéssel lehet elérni. Mivel Önnél a hengerfej síkolva nem lett, valamint dugócsere sem lehetett, ezért az Ön járműve normál 10,5 körüli sűrítési arányra van méretezve.
Ez azt jelenti, nem igényli a 100-as benzint. Az előgyújtás szöge nagyobb, ezért érzi az előzőek mellett, hogy jobban megy az autó. Ha megjavítjuk JG-2-es adalékunkkal, 50 literbe 1,5 dl-t, akkor érezni fogja 100-as benzinnél is a különbséget.
A tuningolás következtében, valamint az elégetetlen üzemanyag miatt az égéstér felületei erősen kormosak lehetnek. A nagy felületen pedig, hamarabb kopogásos égés keletkezik. Ezért szereti az Ön járműve a 100-as benzint, javaslatom, először a 100-as benzinnel, 4-500 km megtéve, takarítsa ki a rendszert a SPURI JG-2-vel, majd 95-ös benzinhez töltve használhatja kopogásos égés nélkül, hiszen rétegzettebb a 95-ös oktánszámú benzin, és alig tartalmaz etanolt, mint a 100-as benzin.
Olvasóink is örülnének neki, ha tapasztalatát később megosztaná velünk.
További balesetmentes autózást kívánok,
üdvözlettel: Farkas Kálmán
A körülményekből ítélve, a kelleténél több üzemanyagot kap a motor, amit már nem tud elégetni.
A 100-as benzin gyengébb hőértékű, ezért van az, hogy jobban érzi a 100-asnál a nyomatékot.
A SPURI bármely változata még dupla mennyiségben sem káros, körülményektől és motoroktól függetlenül. A kérdés csak az, hogy segíti-e a gazdaságos üzemmódot, és nyomatékosabb-e a jármű. Ezt pedig csak optimális égéssel lehet elérni. Mivel Önnél a hengerfej síkolva nem lett, valamint dugócsere sem lehetett, ezért az Ön járműve normál 10,5 körüli sűrítési arányra van méretezve.
Ez azt jelenti, nem igényli a 100-as benzint. Az előgyújtás szöge nagyobb, ezért érzi az előzőek mellett, hogy jobban megy az autó. Ha megjavítjuk JG-2-es adalékunkkal, 50 literbe 1,5 dl-t, akkor érezni fogja 100-as benzinnél is a különbséget.
A tuningolás következtében, valamint az elégetetlen üzemanyag miatt az égéstér felületei erősen kormosak lehetnek. A nagy felületen pedig, hamarabb kopogásos égés keletkezik. Ezért szereti az Ön járműve a 100-as benzint, javaslatom, először a 100-as benzinnel, 4-500 km megtéve, takarítsa ki a rendszert a SPURI JG-2-vel, majd 95-ös benzinhez töltve használhatja kopogásos égés nélkül, hiszen rétegzettebb a 95-ös oktánszámú benzin, és alig tartalmaz etanolt, mint a 100-as benzin.
Olvasóink is örülnének neki, ha tapasztalatát később megosztaná velünk.
További balesetmentes autózást kívánok,
üdvözlettel: Farkas Kálmán
Legutóbbi hozzászólások