A bejegyzés írásához be kell jelentkeznie!
RegisztrációKedves András!
A VOLVO B12 600 átalakított 9 fős rally lakóbusz 2 db-ot is tartalmaz, gázolajos-levegős típusú Webasto állófűtésből.
Saját tapasztalatom az, hogy nagyon tiszta kipufogót eredményez és hamarabb lekapcsol, ugyanis nagyobb az égési energiája. A kikapcsolás után a ventilátor utóöblíti sokáig a rendszert, aminek az elégtelen égés miatt furcsa szaga szokott lenni, de a SPURI-s üzemanyaggal ilyet alig lehet érezni.
Továbbá télen a Mikulás Rally-nál azt vettem észre, hogy a fehér gőzöléses kipárolgás az elején nagyon intenzív, kb. 2 perc alatt bemelegszik a rendszer és teljesen szagtalan az üzemmódja. Gázolajos fűtésnél ez nagyon furcsa.
A gázolajos Webasto-k rendelkeznek hőfokszabályzóval, melynek érzékelője az égéstér közelében van. Ennek tisztán tartása precíz hőfokmérést eredményez. A másik Webasto, ami külső levegőt szív be, tehát nem a belső levegőt keringeti, további pozitív tapasztalatom van. -5, -10 fok alatt, szintén decemberben, teljesen egyforma forró levegőt produkált, mind két üzemű állófűtés annak ellenére, hogy nagyon hideg volt a beszívott külső levegő. Igaz, hogy ilyen módon többet kapcsolt be a külső levegős állófűtés.
Mivel a VOLVO-nak a 12 m hosszú rakteréhez friss levegő is szükséges, ezért ezt az üzemmódot, meg is kell tartani, nehogy fejfájása legyen a 9 főnek, pl. az éjszakai alváskor. Az egyik gázolajvezeték, mely az első tanktól, a busz hátuljáig vezet, 14 folyóméter hosszú, és kb. 1,5 m szintkülönbség van, a SPURI-s gázolajat, könnyedén fel tudta szívni. Tehát nem volt semmiféle parafinos lerakódás, a dermedésgátlás is remekül működött a vékony gázolaj vezetékeken keresztül is.
Ennyit dióhéjban, ha még kérdése van tegye fel nyugodtan, válaszolok rá.
Üdvözlettel: Farkas Kálmán
SZAKI Kft.
A VOLVO B12 600 átalakított 9 fős rally lakóbusz 2 db-ot is tartalmaz, gázolajos-levegős típusú Webasto állófűtésből.
Saját tapasztalatom az, hogy nagyon tiszta kipufogót eredményez és hamarabb lekapcsol, ugyanis nagyobb az égési energiája. A kikapcsolás után a ventilátor utóöblíti sokáig a rendszert, aminek az elégtelen égés miatt furcsa szaga szokott lenni, de a SPURI-s üzemanyaggal ilyet alig lehet érezni.
Továbbá télen a Mikulás Rally-nál azt vettem észre, hogy a fehér gőzöléses kipárolgás az elején nagyon intenzív, kb. 2 perc alatt bemelegszik a rendszer és teljesen szagtalan az üzemmódja. Gázolajos fűtésnél ez nagyon furcsa.
A gázolajos Webasto-k rendelkeznek hőfokszabályzóval, melynek érzékelője az égéstér közelében van. Ennek tisztán tartása precíz hőfokmérést eredményez. A másik Webasto, ami külső levegőt szív be, tehát nem a belső levegőt keringeti, további pozitív tapasztalatom van. -5, -10 fok alatt, szintén decemberben, teljesen egyforma forró levegőt produkált, mind két üzemű állófűtés annak ellenére, hogy nagyon hideg volt a beszívott külső levegő. Igaz, hogy ilyen módon többet kapcsolt be a külső levegős állófűtés.
Mivel a VOLVO-nak a 12 m hosszú rakteréhez friss levegő is szükséges, ezért ezt az üzemmódot, meg is kell tartani, nehogy fejfájása legyen a 9 főnek, pl. az éjszakai alváskor. Az egyik gázolajvezeték, mely az első tanktól, a busz hátuljáig vezet, 14 folyóméter hosszú, és kb. 1,5 m szintkülönbség van, a SPURI-s gázolajat, könnyedén fel tudta szívni. Tehát nem volt semmiféle parafinos lerakódás, a dermedésgátlás is remekül működött a vékony gázolaj vezetékeken keresztül is.
Ennyit dióhéjban, ha még kérdése van tegye fel nyugodtan, válaszolok rá.
Üdvözlettel: Farkas Kálmán
SZAKI Kft.
Legutóbbi hozzászólások